Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!

Motocykle
Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykle Harley-Davidson to obiekt westchnień wielu fanów jednośladów. W ostatnich latach ich ceny dość mocno wzrosły w wyniku walki celnej Unii Europejskiej z USA. Teraz na szczęście udało się osiągnąć porozumienie. 

Harley-Davidson to pochodząca z Milwaukee w stanie Wisconsin firma od lat zajmująca się produkcją między innymi motocykli ciężkich, które podbiły rynek w tym segmencie. Są one pożądane przez wielu fanów jednośladów. W Europie są jednak dość drogie. Jest to wynik małej wojny celnej pomiędzy USA a Unią Europejską.

W 2018 roku Donald Trump zatwierdził naprawdę wysokie cła na stal czy aluminium importowane z Europy. Unia Europejska nie pozostała dłużna ówczesnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych i w zamian nałożyła duże cła na amerykańskie produkty, do których należą między innymi motocykle. W celu uniknięcia ceł Harley-Davidson zaczął sprowadzać do Europy egzemplarze z Tajlandii. To jednak i tak przyczyniło się do wzrostu cen. Te mogą na szczęście spaść, gdyż udało się osiągnąć porozumienie, które obniży wysokość ceł.

Zdj. główne: David Mark/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Car audio, ale nie tylko. Polacy pokochali zmieniać swoje samochody.
Car audio, ale nie tylko. Polacy pokochali zmieniać swoje samochody.
Według sondażu przeprowadzonego przez agencję SW Research, Polacy zaczęli mocno inwestować w swoje auta, traktując to jako hobby, a nie garażową konieczność.
Jakie funkcje powinien posiadać licznik rowerowy?
Jakie funkcje powinien posiadać licznik rowerowy?
Wszechstronność i funkcjonalność licznika są kluczowe, aby zapewnić użytkownikowi pełne zadowolenie i możliwość śledzenia ważnych informacji dotyczących przejechanych tras.
Przyczepki motocyklowe – wygodny sposób na przewóz bagażu
Przyczepki motocyklowe – wygodny sposób na przewóz bagażu
Przyczepki motocyklowe to coraz popularniejszy sposób na przewóz bagażu. Idealnie sprawdzają się na dalszych wyjazdach, gdzie potrzebujemy zabrać ze sobą więcej rzeczy, niż mieści się w sakwach lub plecaku. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie przyczepki warto poznać najważniejsze informacje z tym związane.
Ostatnie wpisy