Harley-Davidson będzie miał tańsze motocykle!

Motocykle Harley-Davidson to obiekt westchnień wielu fanów jednośladów. W ostatnich latach ich ceny dość mocno wzrosły w wyniku walki celnej Unii Europejskiej z USA. Teraz na szczęście udało się osiągnąć porozumienie. 

Harley-Davidson to pochodząca z Milwaukee w stanie Wisconsin firma od lat zajmująca się produkcją między innymi motocykli ciężkich, które podbiły rynek w tym segmencie. Są one pożądane przez wielu fanów jednośladów. W Europie są jednak dość drogie. Jest to wynik małej wojny celnej pomiędzy USA a Unią Europejską.

W 2018 roku Donald Trump zatwierdził naprawdę wysokie cła na stal czy aluminium importowane z Europy. Unia Europejska nie pozostała dłużna ówczesnemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych i w zamian nałożyła duże cła na amerykańskie produkty, do których należą między innymi motocykle. W celu uniknięcia ceł Harley-Davidson zaczął sprowadzać do Europy egzemplarze z Tajlandii. To jednak i tak przyczyniło się do wzrostu cen. Te mogą na szczęście spaść, gdyż udało się osiągnąć porozumienie, które obniży wysokość ceł.

Zdj. główne: David Mark/pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.